Serwis Kserokopiarek

Problemy z kserokopiarkami zdarzają się zarówno w przypadku urządzeń nowych jak po leasingowych. Ponieważ kserokopiarki to zaawansowane urządzenia musimy mieć na uwadze, że nie każdą usterkę będziemy w stanie usunąć samodzielnie.

Jeżeli chcemy mieć względny spokój jeśli chodzi o naprawy i serwis kserokopiarek to dobrym rozwiązaniem jest podpisanie umowy serwisowej z jedną firmą, która będzie obsługiwać nas w zakresie serwisu. Współpracując z jedną firmą nasze kserokopiarki są stale pod jej opieką dzięki temu zapewne łatwiej będzie wynegocjować stosowne rabaty. Jeżeli w firmie znajdują się też inne urządzenia drukujące takie jak drukarki warto abyśmy mieli na uwadze, że firma serwisująca drukarki i kserokopiarki jednocześnie to również znacząca oszczędność.

W przypadku serwisu urządzeń ważna jest również bezpłatna ekspertyza usterki. Niektóre firmy zanim narażą nas na koszty mogą przedstawić darmową wycenę dzięki temu będziemy wiedzieć czy naprawa w rzeczywistości jest opłacalna. Niejednokrotnie części które będziemy musieli wymienić w urządzeniu mogą być droższe niż zakup nowego urządzenia.

Jeśli chodzi o sprzęt zastępczy to w przypadku kserokopiarek zważywszy na gabaryty może być kłopotliwą sprawa. Natomiast serwis powinien obejmować przynajmniej bezpłatny dojazd serwisanta jak i bezpłatną ekspertyzę.